آخرین اخبار : 

ده معیار مهم برای انتخاب تشریفات عروسی یا محل برگزاری عروسی

تشریفات عروسی تهران

ده معیار مهم برای انتخاب تشریفات عروسی یا محل برگزاری عروسی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های برنامه ریزی جشن عروسی، انتخاب تالار یا باغ محل برگزاری مراسم است. حداقل شش ماه قبل از تاریخ برگزاری جشن خود باید نسبت به انتخاب تشریفات عروسی خود اقدام کنید. برای انتخاب تالار یا باغ، باید نکات ریز و درشت را در نظر بگیرید و معیارهای زیادی را در ذهن داشته باشد. در اینجا برخی از مهم ترین معیارها برای انتخاب تالار یا تشریفات عروسی را ذکر می کنیم.

تشریفات عروسی تهران

 

  • موقعیت و دسترسی شهری

تشریفات عروسی شما باید از نظر موقعیت جغرافیایی و دسترسی شهری، وضعیت مناسبی داشته باشد. شاید مهم ترین موضوع در انتخاب تشریفات عروسی همین باشد، چرا که مهمانان شما باید این مسیر را طی کنند و چنانچه دسترسی به محل برگزاری عروسی شما بنا به دلایلی مثل: ترافیک یا واقع شدن در خارج از شهر، مشکل باشد باعث کلافه شدن و خستگی مهمانان شما خواهد شد. از طرفی سعی کنید تالارتشریفات عروسی را در نزدیکی آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی خود انتخاب کنید، چرا که خود شما هم باید این مسیر را طی کنید و چنانچه این اماکن دور از هم باشند، دیر در جشن خود حاضر خواهید شد. هیچ چیز بدتر از این نیست که عروس و داماد موقع شام به جشن خود برسند..

عکسهای تشریفات عروسی

 

  • سقف سالن پذیرایی تشریفات عروسی

سقف سالن یا تالار تشریفات عروسی باید بلند باشد. سالن های با سقف کوتاه دلگیر هستند و مهمانان احساس خفگی خواهند کرد. سقف تالار از نکاتی است که حتما باید در هنگام انتخاب تالار تشریفات عروسی ، به آن دقت کنید.

  • سرکشی و بررسی نهایی

حتما روز قبل از مراسم، به تالار تشریفات عروسی یا باغ خود سر بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها، تعداد صندلی ها، نورپردازی، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی کنید. این سرکشی و حساسیت شما، به مدیریت تالار نیز ثابت می کند که شما نسبت به همه چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد.

تشریفات عروسی

 

  • روکش صندلی ها و رومیزی ها

در هنگام انتخاب باغ یا تالار تشریفات عروسی ، به رنگ و جنس روکش ها و رومیزی ها توجه کنید. در ضمن حتما به مدیر تالار تاکید کنید که برای مهمانی شما، روکش ها و رومیزی ها باید تمیز باشند و حتی الامکان روز قبل شسته شده باشند و روی این موضوع پافشاری کنید تا متوجه حساسیت شما بشوند. در غیر این صورت ممکن است در شب مهمانی شما، برخی از مهمانان شاهد روکش های صندلی و رومیزی هایی باشند که با انواع و اقسام نوشیدنی ها، لک شده اند.

 

تشریفات عروسی باشکوه

 

  • ظرفیت سالن پذیرایی تشریفات عروسی

وسعت باغ یا تالار تشریفات عروسی ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان شما دارد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند، سالن بزرگ و وسیع برای شما مناسب نیست، چرا که مهمانان شما در آن پراکنده می شوند و جشن شما خلوت و سرد به نظر می رسد. بنابراین در صورتی که تعداد مهمانان شما کم هستند، یک سالن کوچک تر را برای پذیرایی در نظر بگیرید. در ضمن در هر صورت، از مسوول تالار یا باغ سوال کنید که در صورت لزوم آیا صندلی اضافه برای پذیرایی دارند یا خیر؟

 

شیک ترین تشریفات عروسی

 

  • پارکینگ اتومبیل ها در تالار تشریفات عروسی

پارکینگ یکی از مهم ترین امکاناتی است که باید به آن توجه کنید. باغ یا تالار تشریفات عروسی که جشن خود را در آن برگزار می کنید حتما باید مجهز به پارکینگ برای اتومبیل ها باشد. قطعا بیشتر مهمانان شما با اتومبیل شخصی خود می آیند و علاقه ندارند مدت زیادی را در خیابان های اطراف به دنبال جای پارک بگردند و در نهایت نگران امنیت اتومبیل خود باشند. خصوصا اگر ساکن شهرهای بزرگ و شلوغی مثل تهران هستید، حتما به این ویژگی توجه کنید.

 

  • هزینه های تالار تشریفات عروسی

برای خود بودجه تعیین کنید و به آن پای بند باشید. هزینه های یک تالار تشریفات عروسی به طور معمول شامل:

«هزینه ورودی» که یک رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است.

«هزینه غذا و پذیرایی» که معمولا به ازای هر نفر محاسبه می شود و به تعداد مهمانان، انواع غذا، نوشیدنی، پیش غذا و… بستگی دارد.

«هزینه گروه موزیک و سرگرمی» در این مورد عرف این است که حتی در صورت استفاده نکردن از گروه موزیک تالار تشریفات عروسی نیز از شما اخذ خواهد شد.

«هزینه خدمات» که معمولا درصدی از مجموع هزینه هاست که به کل هزینه ها اضافه می شود.

«هزینه مالیات بر ارزش افزوده و عوارض» که طبق قانون پرداخت آن بر عهده شماست.

«هزینه تزئینات» مثل: بادکنک آرایی، گل آرایی و… که در صورت عدم تمایل شما، حذف می شوند.

هزینه برنامه هایی مثل: آتش بازی، اسب سواری، کالسکه سواری و… که معمولا انتخابی هستند و در صورت عدم تمایل شما از برنامه حذف می شوند.

معمولا محاسبه هزینه ها به این صورت است که در هنگام عقد قرارداد، بخشی از هزینه ها را به عنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزور می کنید. حدود یک هفته قبل از مراسم، دو سوم هزینه ها را پرداخت می کنید و شب مراسم وقتی مطمئن شدید که همه چیز مرتب است و مشکلی در ارائه خدمات نیست، تسویه حساب نهایی را انجام می دهید. میز شام عروس و داماد

معمولا تالار های تشریفات عروسی پذیرایی، یک میز جداگانه را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می گیرند و آن را با گل و شمع و… تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز به عنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید، ایده خوبی است و می تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم شما نیز ماندگار خواهد شد. تست غذا و کیفیت پذیرایی

متداول است که بعد از انتخاب باغ یا تالار تشریفات عروسی، قبل از عقد قرارداد، کیفیت غذا و پذیرایی توسط مشتری تست می شود. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس دهی را می کند. امکان مشاهده نحوه سرویس دهی مهمانداران، برخورد آنها با مهمانان، نوع لباس آنها، کیفیت ظروف پذیرایی و… از نزدیک، به شما کمک خواهد کرد که تصمیم نهایی خود را راحت تر بگیرید.

  • سرویس های بهداشتی و دیگر امکانات

سرویس های بهداشتی را فراموش نکنید. خصوصا اگر مهمانی شما در فصل های سرد سال برگزار می شود، حتما بررسی کنید که سرویس های بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته باشند و در عین حال تمیز و بهداشتی هم باشند. علاوه بر این محل سرویس ها و مسافت آنها تا محل جشن هم خیلی مهم است. امکانات دیگری مثل اتاق بازی بچه ها، رختکن های زنانه و… نیز از نکاتی هستند که باید به آنها توجه کنید.

منبع : تالار تشریفاتتشریفات عروسی